Otobüs içi Anons Seslendirme

Şehirlerarası otobüs yolculuğunda, hepimizin yakındığı ortak nokta hostes (muavin)dir.

Hizmette kusur etmeseler de, bölge insanı oldukları için diksiyon konusunda eksiklikleri vardır.

Host Anonsları

-Güzergah nereye doğru olursa olsun, hangi dil kullanılıyor olursa olsun, otobüs içi anons seslendirmesinde host anonsları standart, yüksek ses kalitesi ve kulağı rahatsız etmeyen bir ses tonu ile yolculara verilmek istenilen mesajlar kusursuzca aktarılmaktadır.

-Yolculara otobüs ve yolculuk hakkında ayrıntılı bilgi verirken yöre şivesi kullandıklarından anlaşılmaları güç olur. Bir de teknik sorunlar devreye girince iletişim iyice kopar. Çoğu yolcu için bu anonslar gürültüden başka şey ifade etmez.

-Sorunun çözümü ise, yolcuların seyahat esnasında tercih ettikleri firma ile iletişimi koparmadıkları, kurumsallığı yansıtan, otobüs içi anons seslendirmesidir.

– Otobüs içi anons seslendirme, hosteslerin üzerinden anons yapma yükünü alarak asıl görevlerine yoğunlaşmalarını sağlayacaktır. Anons işi kişilerden bağımsız, eksiksiz, hatasız, anlaşılır ve düzgün bir diksiyonla yerine getirilecektir.

Seslendirme Ajansımızca uzman eller tarafından titizlikle hazırlanan anonslar, otobüsün anons sistemine göre numaralandırılarak, her otobüse farklı güzergahlara göre ve saatlere göre ayarlanmakta, telif gerektirmeden yolculara kapsamlı bilgiler sunulmaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *